Vytvor hymnu Kvetného víkendu 2017!


Najnižší poplatok za SDM na Slovensku

Prečo má Banskobystrická diecéza najnižší poplatok za variant A zo všetkých diecéz na Slovensku?
Balíček pútnika na SDM Krakov 2016 síce nie je záležitosťou pár drobných, ale máme pre Teba dobrú správu. 
Ak poputuješ do Krakova s Banskobystrickou diecézou na celé dva týždne (variant A), cena je bezkonkurenčná - iba 265 €.
Vďačíme za to nášmu otcovi biskupovi Mariánovi Chovancovi a biskupskému úradu v Banskej Bystrici. Otcovi biskupovi mimoriadne záleží na tom, aby mladí z Banskobystrickej diecézy išli na Svetové dni mládeže, keďže sú "za rohom". Sponzorskú sumu sme rozpočítali medzi 400 účastníkov, pôvodná suma mala byť až 300 €.
Sme veľmi vďační biskupskému úradu za takúto štedrosť a vkladáme ich do svojich modlitieb. 

Chceš ísť na SDM do Krakova?

A si už zaregistrovaný? NIE?
Myslíš, že máš ešte dosť času, keďže SDM sú až v júli? Nie je to celkom pravda a my Ti povieme prečo:

1. bez registrácie sa nedostaneš na program SDM
2. registrovať sa za super výhodnú cenu (265 €) je možné len do 31. 3. 2016,
3. počet miest pre variant A je obmedzený - len 400 miest, ktoré sa veľmi rýchlo zapĺňajú, ak sa do tohto počtu nezmestíš, zostane ti už len možnosť variantu C.

Čo teda robiť?
Ak plánuješ ísť na SDM do Krakova, prihlás sa čím skôr, zaplatiť za zvýhodnenú cenu stačí do konca marca. Tak neváhaj!
                                                                                                                                                                   

„Odložte všetko a príďte!“

Svetovým dňom mládeže (SDM) v Krakove budú predchádzať Dni v diecéze. O prípravách v diecéze, ktorá prijme počas Dní v diecéze pútnikov z Banskobystrickej a Žilinskej diecézy, sme sa porozprávali s kňazom Piotrom Hoffmannom, koordinátorom SDM v Bielsko - živieckej diecéze.

Čo pre Katolícku cirkev v Poľsku znamená príprava na SDM?
Pre nás sú SDM určite veľkou poctou, sme hrdí na to, že sa uskutočnia v Poľsku. Pre všetkých, ktorí pôsobíme v pastorácii mládeže v Poľsku, je to veľká úloha, ale aj veľká radosť. Práce je veľa, ale teší nás, lebo vieme, že robíme niečo výnimočné a úžasné. Predovšetkým robíme niečo pre mladých ľudí z celého sveta, ktorých srdečne pozývame do Poľska. Chceme im ukázať našu vlasť, našu kultúru, našu krajinu, chceme sa s nimi podeliť s našou zbožnosťou, s naším stretnutím s Ježišom Kristom. Chceme sa zároveň posilniť svedectvami tých, ktorí svoju vieru zaiste prežívajú inak. Tešíme sa, že v našej diecéze môžeme hostiť desaťtisíc mladých ľudí z celého sveta. Sme hrdí na to, že diecéza si skutočne bola istá už pol roka pred oficiálnym termínom registrácie, že program, ktorý sme pripravili, sa našim hosťom bude páčiť a veľa osôb chce prísť práve k nám. Chceme im ukázať Podbeskidsko, naše mestá, naše regióny, naše hory. Ale predovšetkým sa chceme spolu posilniť vo viere, chceme sa posilniť v tom, aby sme boli učeníkmi Ježiša Krista.

V čom budú Dni v diecéze u vás iné a špecifické oproti Španielsku alebo Brazílii?
Špecifické je to, že prichádzate do krajiny, kde je tradícia kresťanstva veľmi silná. Prichádzate v mimoriadnom čase. Po prvé, prichádzate v Svätom roku milosrdenstva, ktorý vyhlásil Svätý Otec František, a myslím si, že cez brány milosrdenstva tu v Poľsku prejdeme spolu všetci. Ale tiež prichádzate v roku, v ktorom oslavujeme 1050 rokov od pokresťančenia Poľska. Pre nás Poliakov je to tiež výnimočná udalosť. Poľsko je krajina kresťanská, katolícka - viac ako 90 percent obyvateľov sa považuje za katolíkov. U nás sú farnosti dynamické, v našich kostoloch sú ešte mladí ľudia.

Čo očakávate od hostí, čo majú priniesť?
Myslím si, že od našich hostí očakávame predovšetkým to, aby priniesli radosť, úsmev, sviežosť a svoje svedectvo. Vlastne - to nie je tak, ako si niektorí v Poľsku môžu myslieť - že my sme kresťanmi a inde nie sú alebo ich je veľmi málo. Myslím si, že čas SDM bude časom, kedy všetci nanovo omladíme nášho ducha. Chodievam po farnostiach a niektorí ľudia hovoria, že SDM - to nie je pre nich, lebo sú už starí. V skutočnosti SDM sú pre nás všetkých, nezáleží, koľko máme rokov, kým sme, ale ide o to, aby sme omladili nášho ducha. Lebo duchovne máme byť mladou Cirkvou. To je najväčšie očakávanie - aby ste k nám priniesli závan mladosti, radosti, spontánnosti, aby sme sa mohli vzájomne napĺňať.

Článok prevzatý z časopisu Naša Žilinská diecéza, autor: Dušan Václav

Na SDM do Krakova bez registrácie?

A čo tým získam? Na toto je odpoveď jasná. Neplatím nič za Svetové dni mládeže, za ktoré ostatní platia stovky eur. Zoberiem auto alebo autobus, zaplatím len cestu (veď Krakov je za kopcom), vystúpim na mieste záverečnej svätej omše, s trochou šťastia sa možno dostanem až niekde blízko k Svätému Otcovi a zažijem aj spoločenstvo mladých na Campus Misericordiae. Viem, že mi niečo zo SDM ujde, ale to hlavné mám – a zadarmo!

Naozaj je to také jednoduché?


Nuž... nie. Je tu niekoľko vecí, ktoré treba vedieť, inak sa človek bez registrácie môže riadne „dobehnúť“:

1. Najprv to najdôležitejšie: faktom je, že miesto záverečnej svätej omše má kapacitu 2 milióny pútnikov. To máme potvrdené z Krakova. Zároveň je v tomto čase (február 2016!) zaregistrovaných už 1 milión pútnikov. Predpokladáme, že väčšia časť z tých, ktorí sa chystajú na SDM, ešte zaregistrovaných nie je. Takže je tu určitá pravdepodobnosť, že ani niektorí neskôr registrovaní pútnici sa nepomestia na priestor záverečnej sv. omše!
Priamo od organizačného tímu z Krakova máme informáciu, že prioritne budú sektory určené pre registrovaných a v prípade, že sa zvýši miesto, budú vyhradené vzadu sektory aj pre neregistrovaných. Určite nám dáte za pravdu, že by bolo neférové voči pútnikom, ktorí si program zaplatili a strávili tam celý týždeň, keby sa dopredu dostali ľudia, ktorí prišli bez registrácie a platenia. Takže je veľmi pravdepodobné, že vás proste pri bráne otočia domov, pretože nebudú kapacity.

2. Na miesto záverečnej svätej omše sa nebude dať dostať vlastným autom či autobusom, pretože je to zóna bez dopravy. Odstavia vás niekoľko kilometrov odtiaľ a bude treba prísť pešo.

3. Ak sa aj na miesto záverečnej svätej omše dostanete, budete v zadných sektoroch, lebo predné budú na platené vstupy. Oltár bude niekde v diaľke a Svätý Otec bude sotva viditeľný.

Ak to napriek tomu skúsim, čo tým stratím? Veď predsa len, ušetrím stovky eur...


V prvom rade, Svetové dni mládeže nie sú len záverečná svätá omša s pápežom. Je to záver viacročnej duchovnej prípravy. Je to týždeň či dva neskutočnej skúsenosti mladých, zhromaždených z celého sveta, spojených spoločnou vierou. Dovolíme si použiť trochu extrémne, ale výstižné prirovnanie. Ísť len na záverečný víkend je niečo podobné, ako nejsť na svätú omšu, ale pribehnúť len v momente prijímania a pritom si hovoriť: veď o to tam ide, takže zvyšok omše vlastne nepotrebujem.

V druhom rade, to, čo robí Svetové dni mládeže takými výnimočnými, nie je nikde napísané v programe. Je to predovšetkým atmosféra, ktorá sa nedá zažiť na nijakom inom podujatí na svete. Vyše milióna veriacich mladých z celého sveta, ktoré naplnia jedno mesto svojou mladosťou a oddanosťou Ježišovi – to sa nedá opísať ani nasimulovať. To sa dá len zažiť. Keď niekto príde len na záver, nabehne do niečoho, čo už týždeň rastie; a cíti sa tak trochu ako cudzinec v rodine, ktorá je už zohratá spoločnou skúsenosťou.

Po tretie, do Krakova sa zhromaždia tie najkvalitnejšie a najlepšie ponuky pre mladých, ktoré v Cirkvi máme. Nebude to len „masovka“; bude možné nájsť aj zátišia, hlboké stretnutie s Pánom v tichu, oslavu Boha veľmi kvalitným umením v podaní umelcov z celého sveta či stretnúť sa so skúsenosťami viery, ktoré v našom kontexte ani nepoznáme.

Tak dobre, pôjdem aj na dlhšie, ale neoplatí sa nájsť si ubytovanie a stravu sám? Nájdem si to aj lacnejšie než od nás pýtajú v balíčku pútnika...


Fakty sú jasné: Krakov má necelý milión obyvateľov, a vyše milióna mladých tam chce prísť bývať na týždeň. Ak sú tam akékoľvek ubytovacie kapacity, haly, školy, rodiny, budú využité na ubytovanie registrovaných pútnikov. Nehovoriac o tom, že zásobovacia sieť bude viac ako dvakrát preťažená než obvykle, takže aj kupovanie stravy na vlastnú päsť bude náročnejšie. Zároveň v balíku pútnika je cestovný lístok na neobmedzené cestovanie po Krakove, vstupy na miesta otvorené pre pútnikov SDM, rôzne predmety či knižky na program a modlitby. O toto všetko bude ukrátený ten, kto nebude mať riadnu registráciu.

Dobre, ale... Keď ono je to aj tak neskutočne drahé.


Naozaj je to také drahé? Si dva týždne (prípadne týždeň) v zahraničí. Najlacnejšie ubytovanie (ak nerátame ubytovanie v stane alebo u známych) je 5 eur denne, zhruba toľko aj denne preješ (ale väčšinou oveľa viac). Cesta do Krakova a späť vyjde minimálne na 30-40 eur, plus presuny po Poľsku a po meste samotnom (v Bratislave vyjde týždenný lístok cca 12 eur), čiže tak 70 eur na cestovanie. Už sa pohybujeme okolo sumy 200 eur, a to máme len základné veci.

Niekedy ľudia zastávajú názor, že v Cirkvi by malo byť všetko zadarmo. Ale to nie je správny postoj. Čo je hodnotné, má aj svoju cenu. Svetové dni mládeže sú nezameniteľná skúsenosť a zrejme už nikdy nebudú bližšie. V dnešnej dobre majú mladí ľudia možnosť zarobiť si takúto sumu aj popri škole rôznymi brigádami. Neboj sa zainvestovať do toho svoj čas a námahu! O 5 rokov si už vôbec nespomenieš, na čo si minul tých 300 eur, čo si tu ušetril; ale Svetové dni mládeže v Krakove budú skúsenosťou, ktorá z pamäti nevymizne.

Tešíme sa na stretnutie s Tebou v Krakove!
centrálny tím SDM
prevzaté: www.svetovednimladeze.sk/uvod/-/blogs/do-krakova-bez-registracie-

Slovenské katechézy počas SDM budú v Skawine

Už o päť mesiacov nás čakajú Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Ich program zahŕňa dni stretnutia mládeže so Svätým Otcom (hlavný program), ako aj sprievodné udalosti duchovného a kultúrneho charakteru. Nimi sú napríklad sväté omše, katechézy, stretnutia so spoločenstvami a hnutiami pracujúcimi po celom svete, koncerty a iné predstavenia. Práve tieto sprievodné aktivity boli jednou z hlavných tém februárového celoslovenského Zasadnutia Rady pre mládež a univerzity KBS, ktoré sa konalo vo Važci uplynulý utorok, niekoľko dní po návšteve prípravného tímu SDM v Krakove.

Tešíme sa, že môžeme oznámiť, že katechézy slovenských biskupov sa uskutočnia v meste Skawina, ktorá je približne dvadsať kilometrov od Krakova. Dohodli sme to na minulotýždňovej návšteve Krakova s Jacekom Faberom, koordinátorom SDM z oddelenia katechéz," uviedol Ondrej Chrvala, tajomník Rady. Skawina je mesto v Malopoľskom vojvodstve v okrese Powiat krakowski v rovnomennej gmine. Presné miesto katechéz oznámia organizátori neskôr, keďže ich ešte čaká rokovanie s mestom.
Už teraz však vedia, že v tomto meste budú vopred registrovaní slovenskí pútnici aj ubytovaní.

"Mladí zo Slovenska prídu na miesto autobusmi. Do Krakova môžu cestovať priamym vlakom z centra mesta, ktorý bude zadarmo. Vlak bude chodiť každých cca 30 minút a do Krakova sa dostanú za približne 20 minút," spresnil Ondrej Chrvala, ktorý bol osobne na rokovaní v Krakove.

Článok prevzatý zo stránky: svetovednimladeze.sk
 

SDM ako moja letná univerzita zrelosti

...vrátila som sa domov. Svetové dni mládeže v Brazílii boli veľkolepé. Píšem tieto riadky vďačná a plná radosti, že smiem. Túžim Ti porozprávať, aké veľké veci mi urobil Boh.
Mala som v sebe túžbu stretnúť sa so Svätým Otcom a mojimi bratmi a sestrami v Brazílii. Počúvaj dobre, tá túžba stačila. Pán pánov a Kráľ kráľom to chcel, a to je hodné zamilovania sa do môjho Stvoriteľa.
Túžila som sa dobre pripraviť na toto svetové stretnutie. Čítala som si posolstvo Benedikta XVI k 28.SDM. Kde pozýval stať sa Kristovým učeníkom, pretože „viera zosilnieva, keď sa podáva ďalej“ (encyklika Redemptoris missio, 2). Spolu s priateľmi, súputníkmi, sme sa stretávali a modlili za tento úmysel. Rozprávali sme sa a študovali Brazíliu, Sao Paulo a Rio de Janeiro, pútnické miesto Aparecida, mestá, ktoré sme mali navštíviť.

Leteli sme 15oookm, vyše 20hodín vo vzduchu – Budapešť, Londýn, Atlantik, New York, rovník a stále ešte dlhá cesta pred nami. Unášali sme sa nad vzlietnutiami, okoštovali sme Boeing-ové menu, hrali sme piškôrky, pozreli sme si Hobbita a jeho neočakávanú cestu, snívali sme v oblakoch, modlili sme sa a tak veľmi sa tešili.

Brazília je zelená, je veľká, je v mojom srdci. Istotne by sa zapáčila aj Tebe.
Prvý dotyk a veľkomesto Sao Paulo. Vrúcne objatie pohostinnosti bratov Saleziánov, prvé portugalské slová – Bom dia-Dobrý deň, Obrigada-Ďakujem. To mesto je obrovské, v jeho aglomerácií žije viac ako 22 miliónov ľudí. A medzi nimi moji vzácni brazílski priatelia.
Rio de Janeiro - doslovne „Januárová rieka“. Štát Rio de Janeiro sa môže pochváliť viac než 50 kilometrami pláží. Maracaná štadión drží rekord v najväčšej návštevnosti futbalového zápasu v histórii. Pôsobivá budova Municipal divadla, bola navrhnutá podľa parížskej opery, v snahe napodobniť rafinovanosť francúzskej metropoly. V kontraste s miestnou kultúrou a vierou sú tu tzv. „favelas“. Sú to časti mesta, ktoré tvoria prevažne chatrče. Približne 20 percent miestneho obyvateľstva sú rôzni banditi a drogoví díleri. Väčšinu ale tvoria obyvatelia s pravidelným zamestnaním. Mnohí ale nemajú na výber a stávajú sa súčasťou tejto neobľúbenej časti Ria.

Brazília ako moja Letná Univerzita Zrelosti. Jeden mesiac ponúkol toľko mnohých, neobvyklých situácií. Fyzická únava, tak ďaleko od domova, veľké mesto, nie málo ľudí ponúklo priestor pomôcť blížnemu. Pozrieť sa v pravde a jednoduchosti na seba, kým som, keď sa nik nepozerá. Potrebovala som sa začať modliť. Inak modliť. Slovami, „Pane, ak sa na mňa nik neusmeje, ja sa rozhodujem usmievať na ľudí. Pane ak ma dnes nikto neosloví milým slovom, ja sa rozhodujem potešiť a povzbudiť láskavým slovom ľudí navôkol. Otče ak ma dnes nikto neobjíme, ja sa rozhodujem aspoň duchovne objať každého, s kým sa stretnem. Tak mi Pán pomáhaj. “

Celé evanjelium je stále zdôrazňovanie o potrebe a veľkosti Božích prikázaní až tak podstatne, že bohatému mladíkovi, a všetkým nám povedal: „Ak chceš vojsť do života, zachovávaj prikázania! Mt 19,17“. Svätý Otec František ponúkol a povzbudzoval k žitiu prikázaní. Veď preto nám boli dané, aby sme boli šťastní - prešťastní. Nič prelomové, nič doposiaľ nepoznané. Potrebovala som túto Pravdu počuť, počuť ju v tak vzdialenej zemi. Pán si nás odviedol až za obratník Kozorožca a prehovoril k nám (zrejme, kvôli väčšiemu súkromiu:-) ).
Najdrahší Priateľ, chcela by som Ťa objať, objatím Krista Vykupiteľa z vrchu Corcovado. Tvoje úmysly som predkladala, kde to len bolo možné. Ver mu. Kristov hlas volá nás: „Kráčaj stále za mnou, nájdi tých čo máš nájsť a daj im nové ráno“.

V radosti ostáva,
Lucia Hovancová + ( Mokroluh, 2.september 2013)


P.S. Keď sa stretneme, naučím Ťa pravú brazílsku sambu!
 

Program SDM Krakov 26.-31.7.2016

PROGRAM SDM
Program Svetových dní mládeže zahŕňa dni stretnutia mládeže so Svätým Otcom (hlavný program), ako aj sprievodné udalosti duchovného a kultúrneho charakteru, akými sú: sväté omše, katechézy, stretnutia so známymi spoločenstvami a hnutiami pracujúcimi po celom svete, tiež koncerty a predstavenia.

HLAVNÝ PROGRAM
Hlavnú časť tvoria najdôležitejšie udalosti Svätových dní mládeže, počas ktorých všetci mladí pútnici spoločne prežívajú veľké svetlo viery. V Krakove budú prebiehať nasledovne:

Utorok 26. júla 2016, Otváracia svätá omša

Svetové dni mládeže v Krakove sa oficiálne začnú otváracou svätou omšou, ktorej hlavným predsedajúcim bude biskup mesta Krakova - kardinál Stanisław Dziwisz. Je to okamih, v ktorom bude zdôraznený medzinárodný charakter udalosti a tiež predstavený hostiteľ SDM v Krakove - Poľsko. Otváracia svätá omša v utorok 26. júna vyzýva všetkých, ktorí ešte váhajú, k účasti na SDM.

Štvrtok 28. júla 2016, Privítanie Svätého Otca

Dôležitým momentom je prvé stretnutie so Svätým Otcom - uvítací ceremoniál, ktorý je časom osobitnej radosti z prítomnosti Kristovho námestníka a spoločnej modlitby s ním, počúvania Božieho slova a prvého príhovoru Svätého Otca. Ceremónia má medzinárodný charakter. Počas SDM v Krakove v roku 2016 sa prvý raz stretneme s pápežm Františkom vo štvrtok 28. júla. Privítania Svätého otca vždy podnecuje mladých ludí z hostiteľskej krajiny pripojiť sa k účasníkom z iných krajín sveta.

Piatok 29. júla 2016, Krížová cesta so Svätým Otcom

V piatok sa bude konať Krížová cesta, ktorá zdôrazňuje kajúci rozmer SDM. V procesii sa obvykle nesie kríž SDM a mladí idú vyznačenou trasou, vydávajúc tak svedectvo svojej viery (niekedy sa obrad Krížovej cesty odhráva naraz v rôznych častiach mesta). Stretnutie s ukrižovaným Kristom v Krakove cez obrad Krížovej cesty spojí mládež z celého sveta 29. júla.

Sobota 30. júla 2016, Bdenie so Svätým Otcom

Najosobnejším momentom je bdenie so Svätým Otcom. Je to zvlášť intenzívny čas modlitby a stretnutia s Kristom, plný sústredenia a radosti, pričom zdôrazňuje mládežnícky charakter SDM. Učasníci SDM v Krakove sa budú spolu so Svätým Otcom modliť pred Sviatosťou oltárnou v sobotu večer 30. júla.

Nedeľa 31. júla 2016, Svätá omša vyslania

Posledná udalosť Hlavného programu sa uskutoční v nedeľu 31. júla. Je to svätá omša, ktorú bude celebrovať Svätý Otec. Bude slávnostým zakončením SDM - momentom vyvrcholenia všetkých stretnutí. Počas tejto Eucharistie pápež „posiela mladých do celého sveta". Na záver bohoslužby, počas modlitby Anjel Pána, Svätý Otec František - ako tradične - vyhlási miesto a dátum nasledujúcich Svätových dní mládeže.

SPRIEVODNÝ PROGRAM

Katechézy (streda, štvrtok, piatok)

Katechézy sú vedené v rôznych jazykoch biskupmi pochádzajúcimi z celého sveta. Pútnikom prinášajú posolstvo blahoslavenstva „Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo" (Mt 5,7), ktoré vybral Svätý Otec ako nosnú myšlienku XXXI. Svetových dní mládeže v Krakove. Katechézy sa budú konať po celom meste v kostoloch, ale i na iných miestach vybraných tak, aby sa mohol zúčastniť každý.

Počas katechézy sú k dispozícii kňazi, ktorí pomôžu mladým pochopiť význam Sviatosti zmierenia, ku ktorej môžu mladí pristúpiť predpludním. Všetky katechézy sú zakončené eucharistickou slávnosťou.

Festival mladých (utorok, streda, štvrtok, piatok)

Festival mladých je duchovným, ale i kultúrno-umeleckým programom, ktorý sa koná v popoludňajších a večerných hodinách v priebehu troch dní katechéz, s výnimkou času konania Hlavného programu. Festival mladých sa skladá z otvorených a bezplatných umeleckých, náboženských duchovných aktivít. V rámci tejto časti SDM si mladí môžu vybrať z celej rady koncertov, výstav, workshopov, športových podujatí, divadelných predstavení atď. Festval mladých je pripravený mladými pre mladých- ponúka možnosť pre každého pútnika zapojiť sa nielen ako divák, ale aj ako učinkujúci umelec či organizátor.

Mnoho komunít, kongregácii a náboženských hnutí dbá počas Festivalu mladých na duchovných aspekt SDM. V roku 2016 sa kostoly Krakova a okolia, voľné priestranstvá, námestia, parky i záhrady, ihriská, haly, športové štadióny i kultúrne inštitúcie, stanú miestami stretnutia modlitbových a evanjelizačných skupín z Poľska i celého sveta.

Veľtrh povolaní (utorok, streda, štvrtok, piatok)

Veľtrh povolaní je príležitosťou prezentovať svoju prácu v náboženských inštitúciach, katolíckych školách a na univerzitách, náboženských vydavateľstvách, misíjných organizáciách, v hnutiach a spoločenstvách národného i medzinárodného charakteru.

Jeho cieľom je nielen upriamiť pozornosť mladých pútnikov na rozmanité cesty povolania v Cirkvi, ale aj primäť ich k hľadaniu odpovedí na otázku čo Boh očakáva od každého z nás.

Veľtrh povolania takto ponúka možnosť zoznámiť sa s duchovným bohatstvom Cirkvi.

Stretnutie dobrovoľníkov s pápežom (nedeľa)

Ku koncu každých Svetových dní mládeže, ešte pred odchodom z hostiacej krajiny, sa Svätý Otec stretáva s tými, bez ktorých by organizácia SDM nebola možná. V nedeľu popoludní pápež František poďakuje tisíckam dobrovoľníkov z celého sveta za ich úsilie a oddanú službu, vynahradujúc im svojou prítomnosťou námahu predchádzajúcich dní.Zdroj: www.svetovednimladeze.sk/o-sdm/program

Oficiálny videoklip hymny SDM


Poď na SDM s Banskobystrickou diecézou

Rada pre mládež a univerzity KBS spustila v novembri 2015 registráciu na tohtoročné Svetové dni mládeže Krakov 2016 (SDM). Ide o medzinárodné stretnutie, ktoré spája mladých ľudí z celého sveta a ukazuje živú vieru v Cirkvi.
Mladí z Banskobystrickej diecézy majú možnosť sa registrovať cez stránku Diecézneho centra mládeže MAJÁK www.dcmmajak.sk. Registrácia bude ukončená 31. mája 2016.


Čítať viac ...
Modlitba SDM Krakov 2016

Bože, milosrdný Otče, ktorý si zjavil svoju lásku vo svojom Synovi, Ježišovi Kristovi a vylial si ju na nás
v Duchu Svätom, Tešiteľovi, Tebe dnes zverujeme osudy sveta i každého človeka.
Osobitne Ti zverujeme mladých ľudí zo všetkých národov, kultúr a jazykov. Sprevádzaj ich bezpečne
po spletitých cestách súčasného sveta a daj im milosť plodného prežitia Svetových dní mládeže
v Krakove.
Nebeský Otče, urob nás svedkami svojho milosrdenstva, nauč nás prinášať vieru pochybujúcim, nádej
zúfalým, lásku ľahostajným, odpustenie vinným, radosť smutným. Nech plameň milosrdnej lásky, ktorý
si v nás zapálil, stane sa ohňom, ktorý premieňa ľudské srdcia a obnovuje tvárnosť zeme.

Mária Matka milosrdenstva
, oroduj za nás.
Svätý Ján Pavol II., oroduj za nás.
Svätá sestra Faustína, oroduj za nás
 
Imprimatur: Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup, Žilina, 3. júla 2015, pot. č. 661/2015-3

Aj pre toto sa oplatí ísť na SDM!